-

Ginewra

Komentarze użytkownika

@O emocjonalnych odległościach w trójkącie Toyah - Coryllus - Świat (2 października 2018 10:21)

To może ustalmy, co to jest minimum jakości.

Na wszystko trzeba patrzeć w szerokim kontekście. Jak już jesteśmy przy kocertach sylwestrowych, to tylko w telewizji publicznej możemy obejrzeć koncert noworoczny z Filharmonii Wiedenskiej.

Ginewra
2 października 2018 13:59

@O emocjonalnych odległościach w trójkącie Toyah - Coryllus - Świat (2 października 2018 10:21)

Stan emocji i estetyczne gusta społeczeństwa nie są kształtowane wyłącznie przez telewizję publiczną, ale przez całe spektrum mediów (polskich i światowych). Telewizja się do tych gustów dostosowuje (o czym napisal Toyah).

Wystarczy sobie porównać naszą TVP z innymi stacjami publicznymi (chociażby włoską, hiszpańską czy niemiecką). Ten sam poziom rozrywki, przejaskrawiona publicystyka i wszechobecna propaganda. Jednak próbuje nam się wmawiać, że tamte telewizje są obiektywne. Nic bardziej mylnego. My przynajmniej jak jesteśmy zmęczeni propagandą TVP, możemy sobie przełączyć na TVN czy Polsat i od razu mamy możliwość wyciągania wniosków. W Niemczech czy w Hiszpanii tego komfortu nie mają, bo we wszystkich mediach propaganda jest identyczna. A przeka ...

Ginewra
2 października 2018 13:39

@Za co Światowe Centrum Sodomii tępi księży homoseksualistów? (24 września 2018 10:25)

Wydaje mi się, że tak jest dlatego, że księży - w propagandzie wspomnianych środowisk - wyklucza się ze społeczeństwa, traktuje sie ich nie jak zwykłych ludzi mających swoje ambicje, plany, potrzeby (choćby i te materialne), ale jak jakieś byty, które powinny biedować, głodować, nie interesować się polityką i zamknąć się w kruchcie, bez kontaktu ze światem.

Dlaczego tak bardzo nie mogą darować ojcu Rydzykowi? Bo wszedł na ich poletko i osiągnął sukces. Nie dość że zbudował imperium medialne, to jeszcze potrafił świetnie wykorzystać fundusze unijne. I wykazał się w tych dzialaniach skuteczniejszy od nich.

Ginewra
25 września 2018 11:49

@Za co Światowe Centrum Sodomii tępi księży homoseksualistów? (24 września 2018 10:25)

W świecie ninawidzących Kościoła jest takie ciekawe zjawisko, że wartości i postawy, które w tym środowisku są uznawane za słuszne, w odniesieniu do księży są traktowane a rebours. Dotyczy to nie tylko seksualności, ale także wartości materialnych. Nic tak nie kłuje w oczy jak ksiądz jeżdżący dobrym samochodem. Ileż to się nasłuchamy o pazerności Kościoła, hierarchów, że nie wspomnę już o mitycznych bogactwach ojcach Rydzyka.

W lewackim świecie dobra materialne są przejawem zaradności, przedsiębiorczości, natomiast w odnesieniu do Kośioła to powód do potępienia za pazerność i bezduszność, a źródłem tych dóbr może być tylko wykorzystywanie wiernych. Ludzie, którzy w życiu nie dali na Kościoł nawet złotówki, użalają się nad losem b ...

Ginewra
25 września 2018 09:34

Strona 1 na 1.